Dodane przez admin dnia 13 luty 2017

Wycieczka na Policję kl. IIIB i IIIC – 2017

Dnia 8.02.2017 r. klasa III B i III C pojechały do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą policjantów, zwrócenie uwagi na szczególne znaczenie zawodu policjanta w społeczeństwie oraz kształtowanie szacunku dla ludzi wykonujących tak niebezpieczny i ważny zawód.

Wycieczka na Policję kl. IIIB i IIIC – 2017

Podczas wizyty dzieci miały okazję wsiąść do radiowozu policyjnego i poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwi funkcjonariusze policji. Uczniowie mogli również zobaczyć wyposażenie jakim posługują się funkcjonariusze na służbie. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły policyjne korytarze oraz pomieszczenia i wydziały, w których pracują kołobrzescy policjanci. W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom wziąć i obejrzeć przedmioty służące im do pracy. Szczególną atrakcją był bezpośredni kontakt z technikami kryminalistycznymi, jakimi było pobieranie odcisków palców. Wszyscy wnikliwie analizowaliśmy swoje linie papilarne. To była naprawdę wyjątkowa wycieczka, gdyż wielu uczniów już dziś podjęło decyzję o wyborze w przyszłości zawodu policjanta. Wszystkim funkcjonariuszom, którzy przyczynili się do jej organizacji i ciekawego oraz sprawnego przeprowadzenia serdecznie dziękujemy.

Notatka: p. L. Kozakowska