Dodane przez admin dnia 25 kwiecień 2018

Wycieczka do Powiatowej Komendy Policji - 2018

18 kwietnia 2018 roku zorganizowana została wycieczka do Powiatowej Komendy Policji w Kołobrzegu. Uczestnikami wycieczki były dzieci z klasy III a. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Dzieci miały możliwość zobaczyć różne wozy policyjne – do przewożenia psów do transportu aresztantów, wozy patrolowe, motocykle. Zaprezentowano nam sygnały świetlne i dźwiękowe, a także sprzęt będący na wyposażeniu policjantów. Poznaliśmy również psa, który pełni służbę i zajmuje się poszukiwaniem zaginionych osób oraz narkotyków. Dzieci miały możliwość obejrzeć kajdanki, pałkę, kamizelkę i czapki. Mieliśmy mnóstwo pytań na temat pracy policji: jak pracują psy, do czego się je wykorzystuje, jak wygląda broń i wiele innych.

Notatka: p. Julita Adamowicz