Dodane przez admin dnia 01 grudzień 2013

Andrzejki - 2013

29 listopada b.r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa.

"Andrzeju, Andrzeju,
Ty nasz czarodzieju,
Czas już się dłuży,
Co nam dziś wywróżysz?
Zaraz z wosku będzie lanie,
Ale na tym nie przestanie...

Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj andrzejki to przede wszystkim zabawa.
29 listopada b.r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Nauczyciele - na czas dyskoteki, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamienili się w profesjonalnych D. J - ów. Szaleństwo na parkiecie zaczęło się już od pierwszych taktów – były wężyki, kółeczka, popisy na środku sali no i oczywiście indywidualne występy taneczne.
W klasach - uczniowie z pomocą wychowawców - przygotowali wróżby. Mogli poznać imię przyszłego partnera, zawód lub dojrzeć z cienia woskowego odlewu swoją przyszłość. W przerwach między tańcami, a wróżbami smakołykami regenerowali nadwątlone tańcami siły.
Zabawa była wyśmienita. Uczniowie już nie mogą doczekać się następnej. Karnawał tuż, tuż.

Notatka: p. Małgorzata Chmiel