Dodane przez admin dnia 19 wrzesień 2016

Chroń Dziecięce U¶miechy - 2016

Polski Czerwony Krzyż wspólnie z firm± Wrigley Poland, producentem bezcukrowych gum do żucia Orbit, oraz Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grup± LUX MED, zaingurował czwart± edycję programu edukacyjno- profilaktycznego "Chroń Dziecięce U¶miechy", której celem jest budowanie w¶ród uczniów ¶wiadomo¶ci, jak ważna jest pielęgnacja zębów i w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej.

Rozszerzona zawarto¶ć newsa

Chroń Dziecięce U¶miechy - 2016

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu stała się uczestnikiem programu jako jedna z 16 szkół w całej Polsce i jedyna w Kołobrzegu!
19 wrze¶nia 2016r. o godzinie 8:00, w mobilnych gabinetach dentystycznych wyposażonych w profesjonalny sprzęt stomatologiczny rozpoczęto bezpłatne badania uczniów i przebadano 382 osoby (w tym uczniów z Charzyna, którzy zostali zaproszeni na badania).
Każdy uczeń potraktowany był z niezwykł± powag±, ale i wyrozumiało¶ci±. Wszyscy uczestnicy przegl±du otrzymali Kartę Badania Pacjenta z aktualnym stanem uzębienia i zaleceniami lekarza dentysty dotycz±cego dalszego ewentualnego leczenia oraz zestaw upominkowy.
W przedsięwzięciu pomagali nam wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża.
Dziękujemy wszystkim za ¶wietn± akcję!

Media:
informacje.kolobrzeg.pl