Dodane przez admin dnia 21 październik 2017

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKOW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE - 2017

We wrześniu obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, który to zamienił się w tydzień z językami obcymi. Chcieliśmy zaznaczyć to święto podejmując cykl działań związanych z promowaniem nauki języków obcych i różnorodności kulturowej Europy. Nasza aktywność rozpoczęła się lekcjami kulturowymi na zajęciach z języka angielskiego i niemieckiego. Uczniowie uświadamiali sobie , że znajomość języków obcych otwiera im drzwi do poznawania świata, nawiązywania przyjaźni i zdobywania wiedzy, a inny język , czy kultura kraju nie musi stanowić żadnej bariery. Wykonaliśmy także prace plastyczne, które stanowiły piekną dekorację klasy i szkolnego korytarza. Zwieńczeniem językowego tygodnia był Konkurs Języków Obcych dla uczniów klas 6 i 7 oraz Konkurs Literowania ‘’Spelling Master” dla klas 4. Oto wyniki konkursów: Konkurs Języków Obcych : I miejsce – klasa 7b, II miejsce – klasa 6b, III miejsce – klasa 7c. Konkurs Spelling Master : I miejsce – Kinga Kaziuk kl4c, II miejsce – Krystian Walentynowicz kl. 4a, III miejsce – Marika Kukiełczyńska kl.4a, Bartosz Otrembski – kl.4c i Hubert Augustyn kl. 4a. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursów i artystom dziękujemy za udział i dobrą zabawę. Zapraszamy w następnym roku.

Notatka: Nauczyciele języków obcych w SP5