Dodane przez admin dnia 21 październik 2015

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - 2015

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dnia 15 października 2015 r. w holu głównym szkoły zostały zaprezentowane prace naszych uczniów na wystawce "Moja wakacyjna lektura". Autorzy ukazali w swoich pracach barwny świat bajek, baśni, wierszy i opowiadań dziecięcych. Życzymy Wam Drodzy Uczniowie aby czytanie zawsze sprawiało Wam przyjemność i frajdę a książki towarzyszyły Wam na co dzień i były dla Was niewyczerpanym źródłem radości, skarbnicą wiedzy, kierunkowskazem i podporą w życiu.

"Książka jest paszportem do świata, paszport ten pozwala przekraczać granice czasu i przestrzeni, przynosi człowiekowi radość i przyczynia się do jego rozwoju. Dla czytelnika książka może być wiernym towarzyszem życiowym, inspiratorem marzeń albo źródłem mądrości. Czytelnik jest obdarzony wolnością wyboru tematu, jak i wyznaczania celu swej lektury, dzięki temu książka staje się środkiem uprzywilejowanego komunikowania się z innymi ludźmi."
(Tak pięknie określili rolę książki wybitni eksperci UNESCO w jednej z publikacji o książce)

Notatka: p. Jolanta Gruszczyńska