Dodane przez admin dnia 30 czerwiec 2014

Podsumowanie programu edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci" -2014

Szkoła nasza, już po raz trzeci, wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci". Program był skierowany do uczniów klas III. W programie wykorzystano bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych do realizacji zajęć lekcyjnych (scenariusze zajęć dla n-li oraz zeszyty ćwiczeń dla uczniów), dostarczone przez Organizację ElektroEko. Aktywnie włączyliśmy się w realizację Programu, organizując na terenie placówki dwie zbiórki zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych (1-13/XII 2013r. oraz 12/V-6/VI 2014r.). Mogliśmy za to skorzystać z nagród z tzw. Funduszu Oświatowego, gdzie z pierwszej zbiórki, masa zebranych "elekrośmieci" przeliczona została na punkty (przeliczenia dokonuje ElektroEko). Na koncie szkoły zgromadziliśmy 1071 punktów. Nagrodą jest zestaw edukacyjny "Piramida ortograficzna" oraz pufa wypoczynkowa dla wychowanków świetlicy klas młodszych (odbiór nagrody 27/VI). Natomiast w drugiej zbiórce zebraliśmy łącznie 1002 kg różnego rodzaju zużytego sprzętu. Masa ta zostanie przeliczona na punkty, które będą skumulowane na indywidualnym koncie szkoły. Wszystkim, którzy przyczynili się do udziału w zbiórkach, serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne akcje ekologiczne w przyszłym roku szkolnym.

Notatka: koordynator akcji p.Bożena Ponikiewska