Dodane przez admin dnia 07 listopad 2015

Dzień Kultury Antycznej –Starożytna Grecja - 2015

29 października 2015 r. w naszej szkole odbył się pierwszy Dzień Kultury Antycznej.
Na chwilę społeczność szkolna przeniosła się do Starożytnej Grecji.

Dzień Kultury Antycznej –Starożytna Grecja - 2015

Na chwilę społeczność szkolna przeniosła się do Starożytnej Grecji.
Hol szkolny stał się agorą czyli rynkiem z starożytnych Aten.
Spotkać można było aktorów z naszego koła teatralnego "Piąteczka", którzy pod czujnym okiem pani Elżbiety Kamińskiej przygotowali mimów i co parę minut odgrywali nowe scenki.

Plansze informacyjne odkrywały przed nami tajemnice wynalazków starożytnego świata.
Postacie z ilustracji na wazach przypomniały oglądającym dyscypliny pięcioboju olimpijskiego.
Z portretów twarze filozofów patrzyły zachęcająco na uczniów jak by chciały powiedzieć: „myślenie ma przyszłość”.
Kolorystyka elementów dekoracyjnych przeniosła nas w świat barw dawnej Hellady.
Miłośnicy słowa mogli odczytać przysłowia i nie jeden się zdziwił, że używane dzisiaj powiedzenia pochodzą ze starożytności.
Przyszli architekci mieli okazję podziwiać budowle greckie a szczególnie piękne kolumny wykonane przez członków Bractwa Rycerskiego.
Rycerze i damy dworu już od wielu dni przygotowywali elementy dekoracyjne, w których nie zabrakło wzorów używanych w starożytności.
Chętne osoby mogły porozmawiać z postaciami mitycznymi, które przygotowała pani Magdalena Korytowska.
Zabawa z historią trwała przez parę dni a jej koniec odbył się na lekcjach historii podczas QUZU, który był jednocześnie dowodem na to, że nauka może być przyjemna.

Wszystkim uczniom, którzy wiele dni pomagali w przygotowaniach dziękuję i gratuluję efektu.
Serdecznie dziękuję pani Elżbiecie Kamińskiej i pani Magdalenie Korytowskiej za zaangażowanie i przygotowanie uczniów.
Organizator Katarzyna Marchowiecka

Notatka: p. Katarzyna Marchowiecka