Dodane przez admin dnia 04 marzec 2012

Spotkania z wybitnymi absolwentami naszej szkoły - 2012

Dnia 02 marca 2012 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas szóstych z Prezydentem Miasta Kołobrzeg, Panem Januszem Gromkiem. Wizyta rozpoczęła cykl spotkań z wybitnymi absolwentami tej szkoły. Formą odwiedzin była konferencja prasowa.

Spotkania z wybitnymi absolwentami naszej szkoły - 2012

Początkowo dało się wyczuć lekkie podenerwowanie wśród uczniów, jednak Pan Prezydent bardzo szybko rozładował napięcie. Udowodnił tym, że ma świetny kontakt z młodymi ludźmi. Tematyka pytań była różnorodna. Poruszono tematy dotyczące spraw społecznych, komunikacyjnych miasta, a także zupełnie prywatnych. Oto kilka z nich: „Czy potrafi Pan tańczyć? Gdzie lubi Pan spędzać wakacje? Jakie działania podejmują władze na rzecz zlikwidowania bezdomności? Czy lubi Pan siebie?” Nie zabrakło też pytania o podjazdy lub ich brak przy kołobrzeskich szkołach, które zadała Ola, uczennica na wózku inwalidzkim.

Prezydent ciągle uśmiechnięty wspominał czasy szkolne. Z sentymentem opowiadał o swoim ulubionym nauczycielu, troszkę o ocenach (były to głównie oceny dobre), a nawet o wagarach. To były na pewno niezapomniane chwile. Pod koniec spotkania prezydent wygospodarował chwilę, żeby uczniowie mogli swobodnie z nim porozmawiać. Młodzież była bardzo zadowolona z tego spotkania. Przyszli absolwenci zauważyli, że jeśli bardzo się czegoś pragnie można to osiągnąć. Uzmysłowił im to zaproszony gość, który dał wiele cennych rad i życzył sukcesów.

Już niedługo przed uczniami poważny egzamin, jeden z pierwszych w życiu. Wkrótce napiszą sprawdzian „szóstoklasisty”, a następnie nauka w gimnazjum, szkoła średnia… I kto wie, może kolejny uczeń zasiądzie w fotelu Prezydenta Miasta Kołobrzeg…