Dodane przez admin dnia 28 listopad 2015

"Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki." Immanuel Kant
26 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczny, w którym uczniowie klas trzecich konkurowali o miano najlepszego matematyka w powiecie kołobrzeskim.

"Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki." Immanuel Kant
Konkurs, którego celem jest popularyzacja tej jednej z najważniejszych dziedzin nauki objęli patronatem:
- Prezydent Miasta Kołobrzeg - Janusz Gromek
- Wójt Gminy Siemyśl - Marek Dołkowski
- Wójt Gminy Ustronie Morskie - Jerzy Kołakowski
Podczas pięciu konkurencji uczestnicy rozwiązywali matematyczne łamigłówki. Poziom zadań znacznie wykraczał poza wiedzę trzecioklasisty. Okazało się jednak, że najlepsi uczniowie z poszczególnych szkół dali sobie znakomicie z nimi radę. Gratulujemy!
Spośród 20 świetnych matematyków wyłoniono tych najlepszych:
1 miejsce zajął Benedykt Ziętara (Szkoła Podstawowa nr 4)
2 miejsce zajął Patryk Szymański (Szkoła Podstawowa nr 3)
3 miejsce zajęła Marika Kuchciak (Szkoła Podstawowa nr 5)
Umiejętności trzecioklasistów pokazały, że wbrew powszechnej opinii, matematyka może być dla uczniów ich ulubionym przedmiotem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i zapraszamy na kolejne współzawodnictwo za rok...

Notatka: p. Elżbieta Leszczyńska