Dodane przez admin dnia 27 luty 2016

IV Ogólnopolski Bieg Pamięci w Polsce - „Bieg Tropem Wilczym” - 2016

28 lutego 2016 roku w Koszalinie uczniowie naszej świetlicy uczestniczyli w IV Ogólnopolskim Biegu Pamięci w Polsce - „Bieg Tropem Wilczym” . Ponad 170 miast na całym świecie oraz około 41 tysięcy osób wystartowało w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych, w tym sześcioro uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi z Kołobrzegu wraz ze swoim nauczycielem Pawłem Myszyńskim. Osiągnęliśmy wielki sukces na dystansie 1963m, nawiązującym do daty śmierci ostatniego partyzanta podziemia niepodległościowego, Józefa Franczaka ps. Lalek.

Uczestnikami zawodów naszej świetlicy byli uczniowie:
Patrycja Łapczuk z kl. 5 A z wynikiem: 11:23,95 - 7 miejsce w K-13
Karolina Sagan z kl. IV C z wynikiem: 10: 20,95 - 4 miejsce w klasyfikacji generalnej- 13 natomiast w klasyfikacji biegowej zajęła III MIEJSCE
Aleksandra Korzeniowska z kl. III A z wynikiem: 13:52,30 - 14 miejsce w K- 13
Marcel Kamecki z kl. II B z wynikiem: 10: 26,05 - 11 miejsce w M- 13
Wojtek Juszczak z kl. IV A z wynikiem: 10: 04,25 - 9 miejsce w K- 13
Kacper Cieślewicz z kl. V A z wynikiem: 13:22,25 - 21 miejsce w M- 13

Każdy uczestnik biegu otrzymał medal, koszulkę, pakiet startowy i upominki okolicznościowe.
Szczególne podziękowania dla rodziców dzieci naszej szkoły za doping i wsparcie w naszych sportowych sukcesach. Gratulacje dla naszych zwycięskich biegaczy szkolnych, a przed nami kolejne starty z coraz większym apetytem na zwycięstwo.
Nasza szkoła jako jedyna z Kołobrzegu wzięła udział w Biegu Tropem Wilczym, by uhonorować pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Notatka: p. Paweł Myszyński