MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "SŁOWA I WYOBRAŹNIA" - 2008
Dodane przez admin dnia 29 kwiecień 2008

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "SŁOWA I WYOBRAŹNIA" - 2008

W Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowano po raz pierwszy MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "SŁOWA I WYOBRAŹNIA".

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "SŁOWA I WYOBRAŹNIA"

Konkurs miał na celu rozbudzenie zainteresowań poezją Zbigniewa Herberta wśród uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Organizatorzy wybrali dla uczestników wiersz "Pudełko zwane wyobraźnią".

Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Paulina Cieloch. II miejsce jury przyznało Edycie Karczewskiej (również SP 5), która śpiew połączyła z recytacją. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody - książki.
Serdecznie gratulujemy!

W GAZECIE KOŁOBRZESKIEJ napisali o naszych laureatach:

Recytowali Herberta

Po raz pierwszy odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Słowa i wyobraźnia”. Uczestnikami byli uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych. Michał Sypień i Paulina Cieloch zajęli dwa równorzędne pierwsze miejsca.

W Roku Herberta w Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowano po raz pierwszy konkurs recytatorski mający na celu rozbudzenie zainteresowań poezją Zbigniewa Herberta wśród uczniów klas IV – VI szkół podstawowych. Organizatorzy sami wybrali wiersz dla uczestników, był to utwór „Pudełko zwane wyobraźnią”. Uczestnicy zaś, podczas recytacji mogli stosować różnorodne kostiumy i rekwizyty, wprowadzić światło i dźwięk, a także łączyć słowo mówione ze śpiewem. W konkursowe szranki stanęło 19 recytatorów ze szkół podstawowych: 3, 4, 5, 8 i z Podstawowej Szkoły Społecznej. Drugie miejsce jury przyznało Edycie Karczewskiej z SP nr 5, która śpiew połączyła z recytacją, zaś dwa równorzędne pierwsze miejsca zajęli Michał Sypień z SP nr 3 i Paulina Cieloch z SP nr 5. Jury przyznało też wyróżnienia, ale jak podkreślił członek jury Wojciech Czaplewski, w tym konkursie nikt nie jest przegrany, każdy powiedział tekst ze zrozumieniem i uczuciem. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody – książki.
W ramach Roku Herberta odbył się też Konkurs Recytatorski „Mała Herbertiada”. W konkursie wzięło udział 21 uczniów gimnazjów z samego Kołobrzegu oraz z Gościna i Ustronia Morskiego. Wśród wielu tworów „Księcia Poetów” powtarzały się „Pan od przyrody” oraz „Chciałbym opisać”. Zwycięzcą „Małej Herbertiady” został Igor Niewiadowski z Gimnazjum nr 3. Laureat wystąpi podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiady”. - Byliśmy zaskoczeni dużą ilością zainteresowanych poezją Herberta wśród gimnazjalistów. Konkurs będzie kontynuowany i zostanie połączony z Międzyszkolnym Konkursem Recytatorskim „Słowa i wyobraźnia” w Szkole Podstawowej nr 3. Tym samym konkursami objęte zostaną wszystkie poziomy szkół - podkreśla Katarzyna Pechman, inspektor ds. kultury UM, współpomysłodawca „Herbertiady”. MB

Artykuł i zdjęcie pobrane ze strony - GAZETA KOŁOBRZESKA - tygodnik powiatowy