Turniej szachowy - 2008
Dodane przez admin dnia 22 marzec 2008

Turniej szachowy - 2008

Turniej szachowy

1 marca 2008 roku odbył się Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II.

Organizator: Szachowy Klub Sportowy "Gens" w Kołobrzegu
Patronat medialny: "Gazeta Kołobrzeska"

Wyniki turnieju:

• I miejsce - Łojek Stanisław kl. Vc (zdobył 5 pkt z 7)
  • II miejsce - Kamińska Małgorzata kl. Vc (zdobyła 4 pkt z 7)
  • III miejsce - Wiśniewska Wiktoria kl. IVb (zdobyła 3,5 pkt z 7)
  • IV miejsce - Czechowicz Łukasz kl. VIa (zdobył 3 pkt z 7)
  • V miejsce - Królikowska Anita kl. Vc (3 pkt z 7)
  • VI miejsce - Stencel Marcin kl. Vb (3 pkt z 7)
  • VII miejsce - Stencel Patryk kl. Vc (2,5 pkt z 7)
  • VIII miejsce - Jankowska Kinga kl. IIc (1,5 pkt z 7)
  • IX miejsce - Latała Kornelia kl. IIc (0 pkt z 7)

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, 7 rund po 15 minut dla zawodnika.
    Sponsorem turnieju była firma PANAMA MARKET z ulicy Zaplecznej, która ufundowała napoje i słodycze dla wszystkich uczestników.
    Turniej wyłonił reprezentację Szkoły Podstawowej nr 5 do ligi szkół podstawowych w Kołobrzegu w osobach:
    Stanisław Łojek, Małgorzata Kamińska, Wiktoria Wiśniewska, Łukasz Czechowicz.
    Rezerwowi to: Anita Królikowska, Marcin Stencel, Patryk Stencel.
    Turniej sędziował Sylwester Kupiak.

Na stronie GAZETY KOŁOBRZESKIEJ napisali o nas:

"Piątka” po mistrzostwach

Szachowy Klub Sportowy Gens Kołobrzeg zorganizował mistrzostwa już dla czwartej kołobrzeskiej szkoły podstawowej. Po „Trójce”, „Czwórce” i „Ósemce”, swojego mistrz oraz reprezentację ma też SP 5.

Na zdjęciu (z lewej strony szachownicy – od dołu): Paula Wasilewska, która wygrała klasyfikację zawodników spoza SP 5, Stanisław Łojek – świeżo upieczony mistrz SP 5 i wicemistrzyni „Piątki” - Małgorzata Kamińska. Z prawej strony (od góry): Łukasz Czechowicz, który zajmując 4. miejsce też zakwalifikował się do reprezentacji swojej szkoły oraz Bartek Skowroński i Wojtek Szyszka, którzy zajęli miejsca 2. i 3. w rywalizacji poza mistrzostwami SP 5.