Spotkanie przedstawicieli Zwi±zku Ko³obrze¿an w Niemczech z uczniami naszej szko³y
Dodane przez admin dnia 10 pa¼dziernik 2007

Dnia 7 pa¼dziernika 2007 roku odby³o siê spotkanie przedstawicieli Zwi±zku Ko³obrze¿an w Niemczech z uczniami.

Delegacja 45 osób, wraz z przewodnicz±cym zwi±zku Panem Ernestem Schroederem przyjecha³a na zaproszenie Pani Dyrektor Hanny Rydzkowskiej-Fortuny. Celem tej wizyty by³o odwiedzenie niemieckiego Lapidarium oraz spotkanie z m³odzie¿± i nauczycielami. Mi³ym zaskoczeniem dla go¶ci by³ specjalnie przygotowany wystêp, na którym uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki w jêzyku niemieckim. Ca³o¶æ by³a przygotowana pod czujnym okiem nauczycieli: p. Karoliny Willma (nauczyciel jêzyka niemieckiego), p. Aldony Przybylskiej (nauczyciel wspomagaj±cy) oraz p. Tomasza Krzewiny (nauczyciel muzyki).

Nasza Szko³a od d³u¿szego czasu utrzymuje partnerskie kontakty z przedstawicielami Zwi±zku Ko³obrze¿an w Niemczech. Towarzysz± nam oni w wielu wa¿nych uroczysto¶ciach, np. nadania szkole imienia Jana Paw³a II czy podczas obchodów rocznicy urodzin patrona.

Takie spotkania s± bardzo wa¿ne dla uczniów, poniewa¿ s± ¶wietn± motywacj± do nauki jêzyka niemieckiego.

zdjêcia