Narodowe Święto Niepodległości
Dodane przez admin dnia 11 listopad 2007

Narodowe Święto Niepodległości

89 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Centralne obchody rocznicowe zorganizowano w Warszawie, gdzie przeszła uroczysta defilada historyczna zorganizowana przez władze miasta i kanał Discovery TVN Historia.
W Krakowie odbył się uroczysty apel poległych i złożono kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza na placu Matejki. Wcześniej na sarkofagu Józefa Piłsudskiego w Krypcie Srebrnych Dzwonów na Wawelu złożone zostały kwiaty, bił też dzwon "Zygmunt".
W Rzymie w niedzielę składano wiązanki kwiatów pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego.

W naszej szkole również uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.
W piątek 9 XI 2007 r. uczniowie z klasy IIIb pod opieką p. Aleksandry Rosiek i p. Justyny Borycz przygotowali wspaniałą inscenizację. Dzieci z klas młodszych miały okazję zapoznać się z tym ważnym dla Polaków wydarzeniem.