Dodane przez admin dnia 04 październik 2016

WOJTEK JUSZCZAK na turnieju „Mali Giganci Siatkówki” w Szczecinie - 2016

W sobotę 1 października 2016 r w Szczecinie przy okazji wielkiej siatkarskiej imprezy sportowej GIGANCI SIATKÓWKI zorganizowany został turniej dla dziewcząt i chłopców w kategorii „trójek”, w którym udział wzięły dwa czołowe zespoły z Plus Ligi - Zaksa Kędzierzyn-Koźle i Skra Bełchatów oraz dwa zespoły niemieckie. Uczniowie naszej szkoły trenujący na co dzień w Akademii Mini Piłki Siatkowej Kołobrzeg mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w tak wspaniałym przedsięwzięciu zorganizowanym przez trenerów Espadonu Szczecin i Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej. W turnieju uczestniczyło 7 zespołów dziewcząt i 5 zespołów chłopców z województwa Zachodniopomorskiego. Zespół dziewcząt reprezentowany był przez Zuzannę Kazaryn (SP4), Amelię Marczak (SP4) oraz Ewę Dzwolak (SP4), natomiast zespół chłopców w składzie: Wojtek Juszczak (SP5),Wiktor Ziegler (MK), Bartosz Sobociński (SP4), Jakub Korczyk (SP4). Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”, zespoły grały jednego seta do 25 punktów. Dziewczęta rozegrały 6 spotkań z czego dwa były zwycięskie, ale pozostałe mecze były bardzo zacięte i zabrakło trochę szczęścia. Ostatecznie zajęły szóste miejsce . Chłopcy mieli więcej szczęścia i w fazie grupowej na 4 spotkania nie przegrali żadnego meczu. W ostatnim spotkaniu w walce o pierwsze miejsce swoim rywalom nie pozostawili żadnych szans i pewnie pokonali drużynę z Espadonu Szczecin. Oprócz medali, nagród rzeczowych prawdziwym rarytasem dla dzieci było spotkanie z zawodnikami Skry Bełchatów, którzy nieoczekiwanie „wpadli” na halę, aby odbyć swój trening przedmeczowy. Wspólne zdjęcia z siatkarzami z najwyższej półki pozostanie pamiątką na całe życie.

Życzymy wytrwałości w osiąganiu wymarzonych celów i gratulujemy.

Notatka: p. A. Ciechanowicz