Dodane przez admin dnia 25 marzec 2018

TYDZIEŃ MATEMATYKI - 2018

Od 12.03 do 16.03 w naszej Szkole organizowany był TYDZIEŃ MATEMATYKI. Podczas świętowania mogliśmy bawić się matematyką i oswajać uczniów z królową nauk. Tydzień obfitował w wiele ciekawych przedsięwzięć:
12.03 przedstawiciele klas piątych i szóstych wzięli udział w ogólnopolskich obchodach Dnia Matematyki i przystąpili do interaktywnego konkursu pt. „ Matematyka od kuchni ” przygotowanego przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Konkurs objęty był honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Pierwsze miejsce w naszej szkole zajęła drużyna z klasy 6 C w składzie: Karolina Sagan, Natalia Pełechata, Dajana Belz, Kacper Gliwa i Patryk Mirecki.
14.03 dobrze bawiliśmy się kręcąc kołem fortuny świętując Międzynarodowy Dzień π, czwarte klasy przygotowały plakaty o treści matematycznej i konkurowały ze sobą w najlepszej znajomości tabliczki mnożenia.
15.03 53 uczniów naszej szkoły przystąpiło do udziału w Międzynarodowym Konkursie „ Kangur Matematyczny ” . Wyniki konkursu będą ogłoszone pod koniec roku szkolnego.
W trakcie tego tygodnia odbył się konkurs na "Rebus matematyczny", którego laureatką została Natalia Pełechata z 6C.
Tydzień matematyki służy popularyzacji nauk ścisłych i podkreśleniu roli jaką matematyka spełnia w wielu dziedzinach życia codziennego.
Wszystkim aktywnym uczestnikom serdecznie dziękujemy!

Notatka i zdjęcia: p. Elżbieta Leszczyńska