Dodane przez admin dnia 28 kwiecień 2016

ENGLISH RACE - sukces naszego ucznia - 2016

Dnia 25 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Kołobrzegu odbył się XII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Dla Szkół Podstawowych – English Race 2016. Do konkursu przystapiły kołobrzeskie szkoły oraz reprezentacje szkół z Dźwirzyna, Podczela i Ustronia Morskiego.
W tegorocznych zmaganiach uczestnicy wzięli udział w dwóch etapach. W I części sprawdzali umiejętności językowe indywidualnie, natomiast w II etapie jednoczyli swoje siły w pracy zespołowej.
Wśród uczniów powiatu kołobrzeskiego najlepsza okazała się Maria Bogdańska ( z SP 6), II miejsce zajął uczeń tej samej szkoły – Patryk Poszytek, III miejsce – Szymon Pawlicki z SP w Dźwirzynie. Kolejne, 4. miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Wojciech Michalski z SP 5, a miejsce V przyznano Kamilowi Wilkowi (SP3) oraz Łukaszowi Żuchniewiczowi (SP 6).

W II części uczestnicy pracowali w zespołach i mieli do rozwiazania test skladajacy się z 21 ptań. Test sprawdzał wiadomości kulturowe, historyczne i geograficzne o krajach anglojęzycznych. W klasyfikacji szkół I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kołobrzegu, II – Szkoła Podstawowa Nr 6, a III – Szkoła Podstawowa Nr 8. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Starosta i Prezydent Miasta Kołobrzegu. Poza nimi, głównymi fundatorami nagród dla zwycięzców i symbolicznych upominków dla wszystkich uczestników był: Urząd Gminy Kołobrzeg, Urząd Gminy Ustronie Morskie, Wydawnictwo Oxford University Press i Rada Rodziców przy SP 5. Patronat medialny objęła Gazeta Kołobrzeska. Niezawodna Cafe Fantazja z kolobrzeskiej starówki zaprosiła troje losowo wybranych uczestników na słodki poczęstunek, a kołobrzeski MOSiR podarował wejściówki na basen.

Wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia i tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością składamy gorące podziękowania, a zwycięzcom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy sukcesu. Mamy nadzieję na kolejne miłe spotkanie w następnym roku.

Organizatorzy – nauczyciele języka angielskiego: p. Adriana Waleriańczyk, p. Paweł Krejer, p. Bartosz Stępień.

Notatka: p. Adriana Waleriańczyk