Dodane przez admin dnia 19 wrzesień 2016

Dzień Kropki w II A - 2016

15 września w klasie II A zorganizowano Dzień Kropki. Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" , która zainspirowała wielu ludzi do zorganizowania światowej akcji Międzynarodowego Dnia Kropki. Książeczka „The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Od sześciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabaw.
W tym roku po raz pierwszy zorganizowałyśmy Dzień Kropki w naszej klasie. Dzieci i panie założyły ubrania w kropki. Razem z uczniami obejrzeliśmy film o małej Vashti. Następnie rozmawialiśmy o swoich talentach, marzeniach. Doszliśmy do wniosku, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć .
Tego dnia wszystkie nasze działania były związane z kropkami. Z cukierków układaliśmy kolorowe, „kropkowe” kompozycje. Graliśmy w „ kropkową”grę czyli w pchełki. Rysowaliśmy, malowaliśmy kropki. Dzień był wspaniały i na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

Notatka: p. J. Adamowicz, p. B. Przychoćko