Dodane przez admin dnia 05 marzec 2016

NOC W SZKOLE, CZYLI MARATON FILMOWY - 2016

W Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowano po raz kolejny nocny maraton filmowy (zestaw lektur obowiązkowych). O wszystkie sprawy organizacyjne, przygotowanie i przeprowadzenie imprezy zadbali uczniowie klas IVa, IVb, Vc, VIa, VIc i ich wychowawcy (Anna Ziółkowska, Sylwia Trojanowska, Aldona Przybylska, Adriana Waleriańczyk, Paweł Krejer). Przynieśli materace, koce, śpiwory, prowiant na całą noc oraz zestaw filmowych adaptacji lektur: „Opowieści z Narnii”, ”Akademię Pana Kleksa”, „W pustyni i w puszczy”, ”Anię z Zielonego Wzgórza”. Spotkanie rozpoczęło się w piątek 26 lutego o godzinie 20.00 i trwało do 6.00 w sobotę 27 lutego. W jednej z sal lekcyjnych rozłożono materace, śpiwory, koce, poduszki na wypadek ataku senności i rozpoczęło się oglądanie przygotowanych filmów. W innej sali miłośnicy gier stolikowych mogli doskonalić swoje umiejętności strategiczne. Kolejną atrakcją było wspólne przygotowanie gofrów i tostów, którymi wszyscy mogli się posilić.
Zaproponowane filmy cieszyły się dużym zainteresowaniem Po obejrzeniu każdego z nich uczniowie prowadzili dyskusje i porównywali je z oryginałem. Mieli nadzieję, że może uda się nie przeczytać lektury. Podczas przerw między projekcjami na holu odbywały się gry i zabawy ruchowe, spacery. Prawie wszyscy dzielnie wytrwali do końca ostatniego filmu, który skończył się ok. godz. 6.00 rano. Widzowie obejrzeli filmy bez zmrużenia oka. Impreza wzbudziła zainteresowanie uczniów szkoły, którzy doskonale się bawili, spędzając czas wolny wspólnie ze znajomymi. Wielką atrakcją dla uczniów było to, że mogli spędzić Nocne godziny spędzone w zaprzyjaźnionym gronie za zgodą dyrekcji szkoły oraz rodziców, pod czujnym okiem nauczycieli stanowiło wspaniałą okazją do lepszego poznania się, do rozmów o codziennych problemach, na które w ciągu dnia brakuje czasu. Był to też czas żartów i dobrej zabawy. Maraton okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również nowym doświadczeniem, które warto powtórzyć. Spędzenie piątkowego wieczoru na oglądaniu filmów w gronie rówieśników jest zdecydowanie lepsze niż samemu przed telewizorem.

Notatka: p. Anna Ziółkowska