Dodane przez admin dnia 28 listopad 2010

Wyniki Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego - 2010

Podajemy wyniki Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego przeprowadzonego 28 października 2010r. w naszej szkole.

Wyniki Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego - 2010

Uczestnicy, którzy wykazali się największą znajomością ortografii, zostali uhonorowani następującymi nagrodami:
Miejsce 1: Grawerowany dyplom Arcymistrza Ortografii oraz nagroda książkowa;
Miejsca od 2 do 5: Dyplomy Mistrza Ortografii oraz nagrody książkowe;
Miejsca od 6 do 10: Dyplomy Mistrza Ortografii;
Miejsca od 11 do 15: Dyplomy Eksperta Ortografii;
Miejsca powyzej 16: Dyplomy uczestnictwa.

OGÓLNE ZASADY PUNKTACJI:
1. Każdy test konkursowy niezależnie od poziomu był testem wielokrotnego wyboru i składał się z 26 pytań. Do każdego pytania przypisano 4 możliwości odpowiedzi od A do D.
2. Ocenie podlegała każda odpowiedź (od A do D) do każdego pytania w teście tak, że za poprawnie zaznaczoną odpowiedź uczestnik otrzymywał +1 punkt, a za błędnie zaznaczoną –1 punkt.
3. W związku z powyższym uczeń za jedno pytanie maksymalnie mógł uzyskać +4 punkty, a minimalnie -4 punkty.
4. Aby uniknać ostatecznej ujemnej punktacji każdy z uczestników konkursu przystępując do testu otrzymał awansem 104 punkty (26 pytań x 4 możliwości odpowiedzi).
5. Nawiązując do punktu 4 uczeń, który błędnie zaznaczył każdą z możliwych odpowiedzi otrzymał 0 punktów, a jeśli wypełnił test bezbłędnie podwajał początkowo otrzymane punkty uzyskujac 208 punktów.
6. Klasyfikacji uczestników dokonano na podstawie otrzymanych punktów przypisując im odpowiednie miejsce w rankingu.
7. Organizator Konkursu dokonuje klasyfikacji uczestników bez uwzględnienia ilości osób, które zdobyły taką samą ilość punktów. W związku z tym wszyscy uczestnicy (niezależnie od ilości osób), którzy zdobyli np. 206 punktów zostali sklasyfikowani na I miejscu.
8. Błędnie wypełniona przez ucznia karta odpowiedzi nie może stać się przedmiotem reklamacji, jednak organizator pragnie oświadczyć, iż dokonał wszelkich starań, by sklasyfikować wszystkie testy (nawet te wypełniane ołówkiem).

WYNIKI:
Adrian Protasiuk - miejsce 16