Dodane przez admin dnia 02 listopad 2016

1 raz Matka Teresa z Kalkuty otwierała Bal Wszystkich Świętych - 2016

,,Taki duży, taki mały może świętym być” - tak śpiewali uczestnicy Balu Wszystkich Świętych, który odbył się 27 października w naszej szkole.

1 raz Matka Teresa z Kalkuty otwierała Bal Wszystkich Świętych - 2016

Bal jest naszą szkolną alternatywą na obce dla nas kulturowo Halloween. To propozycja zabawy z pięknym przesłaniem. Wybrzmiewa w niej prawda o życiu wiecznym w perspektywie radosnej nadziei. Zamiast upodabniać się do diabłów, czarownice czy wampirów, dzieci przebrały się za świętych, pokazując w ten sposób, że świętość zwycięża.
Bal był okazją do poznania naprawdę ciekawych postaci: świętej rodziny, świętych królów, świętych rycerzy i zakonników, no i oczywiście aniołów.
Na balu rozstrzygnięty został konkurs na królową i króla nieba.
Pierścień królowej nieba + nagrodę odebrała Maja Hoffman za strój Maryi , królem został Adrian Kondraciuk za strój świętego Józefa . Pozostałe postaci świętych otrzymały za swoje stroje: czekolady, batony i cukierki .
Aniołowie śpiewali inni święci grali na saksofonie, a święta Magdalena tańczyła czaczę. Wszyscy świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki.
Bal Wszystkich Świętych w naszej szkole odbył się po raz pierwszy. Mamy jednak nadzieję, że wpisze się on na stałe do kalendarza uroczystości szkolnych jako przygotowanie do Wszystkich Świętych i dnia zadusznego.

Organizatorzy: p. Krystyna Zachaczewska i p. Paweł Myszyński.

Media:

e-kg.pl